1. výběr značky
Kliknutím na logo zobrazíte kola od vybrané značky.
2. typ kola
MTB pevná 26''
MTB pevná 27,5''
MTB pevná 29''

MTB celoodpružená 26''
MTB celoodpružená 27,5
MTB celoodpružená 29''

cross / trek / cyclocross

silniční / fitness

dětská

elektrokola

Jen dámská

3. vaše výška
vyska
4. cena kola
cena
5. řazení
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Od největší slevy
bikeranch na mapy.czfacebook bikeranch
youtube bikeranch team


 
Krejcárek606 751 751224 922 070606 751 751
Počernice602 735 393
725 712 400
Čakovice725 712 500222 363 744
725 712 500
zavolejte si o lepší cenuJak vybrat správně dětské kolo?

U dětských kol nerozhoduje věk dítěte, ale jeho výška a délka nohou. Kola se dělí podle velikosti kol. Od 12“ až po 24“ (palců).  Bývají osazena ocelovými nebo duralovými rámy. Tam je rozdíl ve váze, ale i v ceně kola. Duralové rámy jsou lehčí a zároveň i dražší. Kola do velikosti 16“ nejsou osazeny přehazovačkou a nemají ani odpružené vidlice, které by kolu zbytečně navyšovaly váhu a stejně by nefungovaly, protože váha tak malého dítěte nedokáže vidlici ani stlačit. Od 20“ kol se už používají převody a odpružené vidlice. Všeobecně platí, že cena kola je přímo úměrná i jeho kvalitě. To však platí pouze u kol, které vyrábí takové značky, které si můžete koupit i v dospělých velikostech. Trh je plný čínských značek, které nesplňují velice přísné podmínky testů EU. Na takových kolech pak dítě nezabrzdí a jízda na nich je mnohdy až životu nebezpečná. Kvalitní výrobce si takovou věc nemůže z důvodu poškození svojí značky prostě dovolit!  Proto kupujte kola od značek, které znáte a důvěřujete jim!

Začínáme s odrážedlem, kdy se dítě naučí držet rovnováhu, ovládat kolečko v zatáčkách a vůbec si zvyknou na něco co má pouze 2 kola. Je to výborný nástroj pro začátek.  Cena takového odrážedla se pohybuje v našich prodejnách od  890,- do 3.490,- Kč.
odrážedlo

Dalším kolem bude „ dvanáctka“. Toto kolo má velikost kol 12“. Je to kolo bez přehazovačky a většinou s brzdou, která funguje šlápnutím vzad. To rozhodně doporučujeme, jelikož malé děcko nemá v prstech sílu ubrzdit kolo brzdou ráfkovou. Výběr je široký a každá slušná značka již taková kola nabízí. K těmto kolům se většinou v ceně dodávají i balanční kolečka. My je však nedoporučujeme. Dítě si na ně rychle zvykne a potom ztrácí rovnováhu, kterou se naučilo držet na odrážedle. Lepší je třeba na chvíli odmontovat pedály  a nechat dítě si zvyknout na nové kolo tak, že ho bude dále používat jako odrážedlo.  Až nabude důvěru, namontujte pedály a uvidíte, že se většina dětí rozjede na kole tak, jako by to byl jeho naprosto přirozený pohyb. Kola velikosti 12“ se u nás prodávají v rozmezí 3.990,- do 6.490,-Kč.

Další kategorií je „šestnáctka“, tedy kolo, které má velikosti kol 16“. Přechod na tuto velikost každý rodič pozná. Prostě na 12“ už se kope dítě koleny do rukou a kolo je mu jednoduše malé. Ceny se příliš neliší od kategorie 12“ kol.

dětské kolo 16

Dále navážeme“ dvacítkou“. Kola o velikosti 20“ jsou už jasná. Zde se budeme rozhodovat, jestli bude mít kolo odpruženou vidlici a kolik převodů bude mít. U nás platí, že rodiče dávají větší přednost dále kolům bez odpružení. Jde zde hlavně o váhu a i o to, že vidlice stále pod vahou dítěte ještě nefunguje úplně optimálně. Rozhodnutí je čistě na rodičích. I když zakažte malému závodníkovi odpružení  jako mají rodiče ;-), někdy to prostě nejde. Tato kola prodáváme asi v poměru 30% odpružených a 70% pevná vidlice.

dětské kolo 20

Celoodpružená kola (odpružení jak přední vidlicí, tak i zadní stavbou) jsou tak těžká a nefunkční, že se jim ani věnovat nebudeme! Cena kola bez a s odpruženou přední vidlicí je rozdílná o cca 500,-Kč. Tady už jsou rozdíly v cenách díky různé výbavě komponenty (plechové, ocelové a duralové) podstatně větší. U nás dáváme přednost kvalitnímu osazení a ceny kol se pohybují od 4.990,- po 6.990,-Kč.

 

Posledním dětským kolem je „čtyřiadvacítka“. Kola velikost 24“ a řazení většinou jak v předu, tak i v zadu. Tady už se rodiče rozhodují hlavně dle fyzických dispozic dětí. Taková kola rodiče kupují ve věku kolem 7-8 let. Tady už víme, jak se dítě na kole pohybuje, jestli ho bude používat jenom okolo domu nebo bude občas s rodiči na výletě. Také už budeme vědět, jestli nám doma neroste malý závodník. Proto rozdíl v ceně kol této kategorie je už velký. Je tu možnost zakoupit kolo od 4.990,-Kč. Cena takového kola pro malého závodníka může dosáhnout až k částce okolo 20.000,- korun. V nabídce jsou už i kola určená na pouze silnici (říkáme jim silničky). Ta se pohybují okolo 15.000,- Kč. Někteří rodiče také vynechají kategorii 24“ a rovnou dítě posadí na kolo 26“ s malým rámem. Ty některé značky vyrábějí už od velikosti rámu 13“. Takové kolo potom i déle vydrží a děti zněj tak rychle nevyrostou.

Kompletní nabídku našich dětských kol naleznete zde

junior kolo 24