1. výběr značky
Kliknutím na logo zobrazíte kola od vybrané značky.
2. typ kola
MTB pevná 26''
MTB pevná 27,5''
MTB pevná 29''

MTB celoodpružená 26''
MTB celoodpružená 27,5
MTB celoodpružená 29''

cross / trek / cyclocross

silniční / fitness

dětská

elektrokola

Jen dámská

3. vaše výška
vyska
4. cena kola
cena
5. řazení
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Od největší slevy
bikeranch na mapy.czfacebook bikeranch
youtube bikeranch team


 
Krejcárek606 751 751224 922 070606 751 751
Počernice602 735 393
725 712 400
Čakovice725 712 500222 363 744
725 712 500
zavolejte si o lepší cenuRozhovor s Michalem Bubílkemmichal bubílek


Přinášíme rozhovor na dlouhé zimní večery s naším eliťákem Michalem Bubílkem o uplynulé a hlavně nadcházející sezóně.

Začněme se skončenou sezónou, jak jsi s ní spokojen?


Myslím, že sezóna se mi povedla nad očekávání. V první řadě mě moc potěšilo, že jsem byl schopný držet vysoký standart výkonnosti od března až do října. Což je ohromně vyčerpávající, ale je to základ úspěchu - znamenalo to držet si ideální váhu (rozuměj podváhu :-)), ohlídat si zdraví, poctivě trénovat a odpočívat.

Výsledkově to znamenalo reprezentaci ČR na Mistrovství Evropy (20.místo) a Mistrovství světa (44.místo), celkové 2. místo v maratonském Českém poháru, 7 absolutních prvenství v různých závodech a 11 dalších umístění v top5. Jediné co mě zpětně mrzí je, že jsem nedokázal Český pohár vyhrát, protože k tomu chyběl opravdu kousíček..

Jaká cesta vedla k takovým výsledkům?


Povedl se mi celý koncept zimní přípravy, který jsem dal dohromady s tátou. Důležitým bodem bylo finále na měsíčním soustředění na Mallorce - což byl trochu risk, jak z hlediska to celé ufinancovat, tak z hlediska té délky, protože zvládnout přes 4tis km za únor je hrana. Také jsem přidal pár nových tréninkových prvků. Další stěžejní bod vidím ve stravě, kterou jsem za pomoci přítelkyně Báry pro letošek dost překopal - díky tomu tělo lépe regenerovalo a fungovalo v zátěži. Ale pokud si někdo myslí, "že jsem se dobře najedl a pak projel po Mallorce", tak ani náhodou!! S klidným svědomím říkám : "Dřina a odříkání - samo se to neujede"!!!

Vidíš ještě někde rezervy? a plánuješ nějaké změny?


Jak jsem naznačil s těmi novými tréninkovými prvky, tam se dá ještě zamakat. Pracuji třeba na stabilizaci svalů, které na kole ochabují - k tomu mám doma balanční míč. Co se tréninkových prvků na kole týče, tak se snažím zlepšit svůj závodní výkon kolem 4té hodiny závodu.

Už jsi začal s přípravou na novou sezonu?


Přípravu jsem odstartoval v půli listopadu, předtím jsem měl 3-4týdny volno. Volno - po i v sezóně - je podle mého názoru stejně důležité, jako samotný trénink, ale spousta lidí to opomíjí a pak se diví. Zatím jedu svoji klasiku, převážně ve vytrvalosti, dostat se na standardní výkonost a pak začít se speciálním tréninkem.

Máš už hrubý plán závodů, které absolvuješ?


Přesné termíny zatím nejsou komplet, ale sezóna se bude určitě odvíjet od závodů Českého poháru. Jestli budu super, tak boj o reprezentaci - což bude letos asi složité, jelikož ME a MS jsou dost daleko (Irsko, Afrika), takže výprava bude asi hodně zúžená. Naproti tomu máme letos poprvé v Česku závod UCI World maraton series (Malevil) a to je velká motivace.

Do teamu přišla posila - Marek Rauchfus, jak se na novou spolupráci těšíš?


Z příchodu Marka jsem měl velkou radost, je to dobrej kluk a na kole to hodně umí. Musí se poprat se zdravím a pak bude určitě jezdit ve špici. Kdybychom se oba potkali s výkonností, tak můžeme udělat hodně silné duo a pomoci si - stejně jako třeba Bouda s Matoušem ve Spořce.


Michale, díky moc za zajímavý rozhovor, budeme držet palce do přípravy a nové sezóny!!