1. výběr značky
Kliknutím na logo zobrazíte kola od vybrané značky.
2. typ kola
MTB pevná 26''
MTB pevná 27,5''
MTB pevná 29''

MTB celoodpružená 26''
MTB celoodpružená 27,5
MTB celoodpružená 29''

cross / trek / cyclocross

silniční / fitness

dětská

elektrokola

Jen dámská

3. vaše výška
vyska
4. cena kola
cena
5. řazení
Od nejlevnějšího
Od nejdražšího
Od největší slevy
bikeranch na mapy.czfacebook bikeranch
youtube bikeranch team


 
Krejcárek606 751 751224 922 070606 751 751
Počernice602 735 393
725 712 400
Čakovice725 712 500222 363 744
725 712 500
zavolejte si o lepší cenuMS v cyklokrosu 2013 - Louisvill


Krosaři závodící na kolech Giant měli o uplynulém víkendu žně... Na Mistrovství Světa v cyklokrosu v americkém Louisvill sebrali celkem tři cenné kovy, z čehož 2x přidali i duhový dres pro Mistra Světa.


Marianne Vos (Rabobank-Liv/giant) na světovém šampionátu v cyklokrosu, potvrdila svou roli favoritky a získala pátý titul v řadě a šestý celkově! Zdá se, že pětadvacetiletá nizozemská závodnice je neporazitelná, ať už jde o cyklokros, silnici nebo dokonce i dráhu... 

"Každé mistrovství světa je hodně mimořádný závod, prohlásila Marianne v cíli. "Pro mě je nejtěžší, že jsem pod velkým tlakem, protože ode mě každý očekává, že vyhraju. Samozřejmě, když vyhrajete pětkrát, všichni to berou tak, že můžete vyhrát i pošesté."

Sanne van Paassen, která letos měla hodně úspěšnou sezónu (obsadila celkové druhé místo ve Světovém poháru), svedla bitvu o páté místo a dojela za českou závodnicí Kateřinou Nash (ta kvůli technickému problému kousek před cílem přišla nešťastně o bronz).

1. Marianne Vos (NED) 0:43:00
2. Katie Compton (USA) +1:34
3. Chainel Lefevre (FRA) +2:10
4. Kateřina Nash (CZE) +2:12
5. Sanne van Passen (NED) +2:15

Zlatá medaile v kategorii U23 a bronz v elitě, taková je bilance mužské části týmu Rabobank-Giant na světovém šampionátu v cyklokrosu, který byl specifický nejen tím, že se jel premiérově na americkém kontinentě (Louisville, Kentucky), ale také tím, že se kvůli reálné hrozbě záplav (které nakonec opravdu přišly) musel zásadním způsobem pozměnit harmonogram celého závodu a všechny kategorie odjet během soboty!

Dvojnásobný světový šampion U23 Lars van der Haar jezdí v této sezóně prvním rokem elitu a nijak se v ní neztrácí, právě naopak. Přestože závod elity mužů už se jel kompletně na blátě, což je povrch, který Van der Haarovi příliš nesedí, dvě kola před cílem se dostal před Nielse Alberta a držel si třetí pozici za dvojicí Belgičanů. Pořadní na pásce pak bylo následující:

1. Sven Nys (BEL) 1:05:35 hod.
2. Klaas Vantornout (BEL) +0:02
3. Lars van den Haar (NED) +0:25

"Měl jsem velké problémy v prvních dvou kolech," prozradil Van der Haar v cíli. "Ale pak se to nějak zlomilo a cítil jsem se dobře. Jsem moc rád, že jsem nezklamal týmové kolegy a v prvním roce mezi elitou vybojoval bronz."

Ale ještě než Lars van den Haar na svém Giant TCX Advanced SL získal pro Giant bronzovou medaili, v sobotu ráno se na trať (v té době ještě zmrzlou a pokrytou sněhem) vydal jeho mladší týmový kolega Mike Teunissen, který  pokračoval ve zlaté tradici a ke dvěma mistrovským titulům Van der Haara přidal další. Během závodu to ale na takový výsledek vůbec nevypadalo, Teunissena potkal pád a propadl se až na šestou pozici. Ztrátu se mu ale podařilo dohnat a o vytoužený duhový dres se připravit nenechal: "Po tom pádu jsem si moc šancí nedával, ale pak jsem ale najednou viděl, že lídr závodu Wietse Bosmans je kousek přede mnou, tak jsem si řekl, že bych ho mohl dohnat." A to se mu skutečně podařilo, dvě kola před cílem už měl soupeře na dosah a v posledním kole na něj úspěšně zaútočil, v cíli je dělilo pouhých 14 sekund. Do první desítky se dostal ještě Michiel van der Heijden na sedmém místě. 

1. Mike Teunissen (NED) 0:48:40
2. Wietse Bosmans (BEL) +0:14
3. Wout van Aert (BEL) +0:22