Giant

Všechno to začalo v roce 1972 s jasným cílem – měnit cyklistiku k lepšímu a přinášet radost z jízdy na kole lidem po celém světě. Zakladatelé značky Giant byli mistři svého řemesla, zkušení konstruktéři. Jejich recept na to, jak učinit cyklistiku zábavnější a dostupnější, byl prostý: vyrábět stále kvalitnější kola. Během čtyřicetileté cesty, kdy se Giant z malé továrny na výrobu kol stal postupně největší cyklistickou firmou na světě, se mnohé změnilo. Jsou tu nové materiály a pokročilé technologie. Kola, o jakých se nám v roce 1972 ani nesnilo, jsou dnes naprostou samozřejmostí. Přesto ale Giant nikdy nezapomněl na své původní poslání – neustále zlepšovat vaše zážitky z jízdy na dvou kolech. A abychom to dokázali, držíme se tří hlavních zásad: zručnost, inovace, inspirace.

ZRUČNOST

Už na samém začátku zakladatel společnosti Giant King Liu věřil, že lehčí, rychlejší a z hlediska materiálů a zpracování kvalitnější jízdní kola učiní cyklistiku nejen zábavnější, ale také dostupnější širšímu spektru lidí. Giant tak postupně začal měnit zavedené způsoby výroby kol. Pokroky na sebe nenechaly dlouho čekat a zkušenosti získané během první dekády se staly odrazovým můstkem k dalšímu rozvoji. Na rozdíl od většiny ostatních značek jsme k výrobě kol používali vlastní materiály, a abychom dokázali vyhovět konkrétním požadavkům na kvalitu, zlepšovali jsme naše schopnosti v oblasti svařování a tvarování rámových trubek.

Neustálý „hlad“ po dalším rozvoji nás dostal tam, kde nyní jsme. Každé kolo Giant, než opustilo naše výrobní linky, prošlo rukama mnoha zkušených lidí, kteří mu „vdechli život“. A přestože jsme se hned na začátku pustili do neznámých vod – pevnější a lehčí materiály, efektivnější výroba, přísná kontrola kvality – spolehlivost našich kol a vaše důvěra ve značku Giant byly pro nás vždy na prvním místě.

INOVACE

V roce 1981 se Giant stal první značkou, která široké cyklistické veřejnosti nabídla kvalitní a při tom cenově dostupné hliníkové rámy. Jízdních vlastností, jaké do té doby nabízely jen drahé špičkové stroje, si tak mohlo dopřát mnohem více lidí z různých koutů světa. Stejnou cestou se Giant vydal v roce 1987, kdy představil svůj první karbonový rám. Model Cadex 980 C je považován za první dostupný silniční rám z uhlíkových vláken. K jeho výrobě bylo tehdy použito karbonových trubek a hliníkových spojek.

Od té chvíle na seznamu inovací přibývají další a další položky, které jsou výsledkem spolupráce našich konstruktérů a designérů s profesionálními jezdci. A jsou to právě jejich zkušenosti a požadavky, co nás neustále posouvá dál. Ať už je to naše špičková karbonová technologie, vyspělý systém odpružení nebo kvalitní komponenty a zapletená kola, veškeré inovace určené zpočátku jen pro naše závodní týmy se prostřednictvím sériových kol postupně dostávají i k vám, cyklistickým nadšencům. Zdokonalujeme tak nejen samotná kola, ale i zážitky, které lidem cyklistika přináší.

INSPIRACE

Stejně důležité jako technologický vývoj a kvalita našich produktů je pro nás i nadšení pro cyklistiku jako takovou a s tím spojené propagování tohoto sportu. Příkladem jde samotný zakladatel King Liu (na fotografii). Radost z jízdy na kole znovu objevil až po sedmdesátce. Nyní i přes svůj věk tráví v sedle silničky většinu času a cestuje po světě s jasným cílem – jeho dlouhé a mnohdy náročné cyklistické mise nejen že motivují další zaměstnance firmy, naše prodejce a příznivce značky Giant, aby se k němu připojili, ale také pomáhají šířit myšlenku cyklistiky jako zdravého životního stylu.

A je to samozřejmě i naše partnerství s cyklistickými profesionály různých disciplín, které posiluje náš vztah k tomuto sportu. Na olympijských hrách, Tour de France nebo na Světovém poháru, všude tam se naši jezdci mohou na Giant maximálně spolehnout. Jejich úspěchů si nesmírně vážíme. A zatímco nás motivují, abychom v naší práci šli neustále kupředu, příznivce cyklistiky po celém světě inspirují k tomu, aby sedli na kolo a užili si ten skvělý pocit, jaký jim nic jiného nenabídne.

Poslední kus

Celoodpružené elektrokolo Stance E+ s motorem SyncDrive Sport Yamah...

88 699 Kč
Poslední kus

Dopřejte si skvělý pocit z jízdy a sílu motoru s naším novým elektr...

59 999 Kč
Poslední kus

Dopřejte si skvělý pocit z jízdy a sílu motoru s naším novým elektr...

59 999 Kč
Poslední kus

Anthem 29 bude vaším perfektním společníkem jak při XC závodech neb...

53 999 Kč
Poslední kus

XC ZÁVODY, MARATONY, TECHNICKÉ TRAILY, ZÁBAVNÉ SINGLETRACKY… ANTHEM...

55 999,01 Kč 39 999 Kč
Poslední kus

V SITUACÍCH, KDY JDE HLAVNĚ O RYCHLOST A DOKONALOU AERODYNAMIKU, PR...

48 990 Kč 41 990 Kč
Poslední kus

XTC ADVANCED 27.5 BYLO NAVRŽENO PRO ZÁVODY SVĚTOVÉHO POHÁRU, PŘESNĚ...

84 999 Kč 59 999 Kč
Poslední kus

50 999 Kč 36 999 Kč
Poslední kus

POKUD VÍKENDY TRÁVÍTE NA XC ZÁVODECH ČI MARATONECH, NEBO ZKRÁTKA PR...

49 999 Kč 41 999 Kč
Poslední kus

ANTHEM (27.5) SE ZVÝŠENÝM PŘEDNÍM ZDVIHEM (130 MM) JE BIKE, SE KTER...

68 999 Kč 50 990 Kč
Méně než 2 ks

MODEL STANCE JE ZAJÍMAVOU ALTERNATIVU PRO TY, KTEŘÍ HLEDAJÍ CENOVĚ ...

40 999 Kč 34 999 Kč
Poslední kus

Hlavní předností nových horských elektrokol Fathom E+ Pro je výkonn...

83 999 Kč 71 999 Kč
Méně než 6 ks

- ploché pedály pro běžnou obuv (bez nášlapného systému) - hliníko...

699 Kč
Méně než 6 ks

Dětská cyklistická lahev o objemu 400 ml je vhodná nejen pro dětská...

99 Kč
Méně než 2 ks

- ploché pedály pro běžnou obuv (bez nášlapného systému) - hliníko...

699 Kč

Anketa

Vozíte s sebou na kolo náhradní duši a pumpičku?

  77%
  17%
  4%

2021 COPYRIGHT Bikeranch  / Tvorba eshopu: Web Revolution