- Domů >
- Pánská kola >
- Silniční kola >
- Silniční pohodlná kola >
- MERIDA SCULTURA ENDURANCE 4000 Starfield Purple(Silver) 2026
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 4000 Starfield Purple(Silver) 2026
- Více variant
Nejdostupnější karbonová verze našeho testovaného a oceněného kola SCULTURA ENDURANCE, kolo, které drží krok s těmi nejlepšími. Špičkový karbonový rám spojený s nejnovější mechanickou sadou Shimano 105 tvoří téměř dokonalý a zároveň cenově výhodný balíček.
Výrobce Merida Kód produktu 26SEC40B
Prosím vyberte variantu
- Zvolte variantu:
-
L
nedostupné
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 4000 Starfield Purple(Silver) 2026
LNáš centrální sklad (H.Počernice): Již není skladem Horní Počernice: Již není skladem -
M
Skladem
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 4000 Starfield Purple(Silver) 2026 vel. M
Mexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Již není skladem Čakovice: Již není skladem Horní Počernice: Již není skladem -
S
Skladem
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 4000 Starfield Purple(Silver) 2026 vel. S
Sexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Již není skladem Čakovice: Již není skladem Horní Počernice: Již není skladem
| Kód produktu | 26SEC40B |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Karbon |
| barva: | fialová |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
SCULTURA ENDURANCE 4000 rozhodně není běžné začátečnické karbonové kolo. Nabízí stejný testovaný a oceněný rám CF3 jako jeho „větší sourozenci“ a je vybaveno nejnovějším 12rychlostním řazením Shimano 105, které zajišťuje přesné řazení a spolehlivé brzdění. Osvědčený systém vedení kabelů WIRE PORT udržuje kokpit čistý a přispívá k elegantnímu vzhledu kola.
SCULTURA ENDURANCE je ideální volbou pro cyklisty zaměřené spíše na pohodovou jízdu, kteří chtějí trávit dlouhé hodiny v sedle s maximálním komfortem a uvolněnou pozicí. Široké pláště zajišťují dostatek pohodlí i na rozbitých okreskách, zatímco delší hlavová trubka poskytuje vzpřímenější posed. Model si okamžitě získal mezinárodní cyklistický tisk a kromě ocenění „komfort“ od RennRad obdržel i řadu pochval jako „vynikající pohodlí“, „jistota v ovládání“, „živý projev“ a „radost z jízdy“ od médií jako Gran Fondo, Cyclingnews, Cyclingtips či Road.cc. Oproti klasické SCULTUŘE nabízí ENDURANCE více na komfort orientovanou geometrii, větší prostor pro pláště a integraci nejnovějších standardů. Stojí tak mezi silniční SCULTUROU na jedné straně a gravel/adventure modelem SILEX na straně druhé, přičemž řada SCULTURA ENDURANCE GR přináší gravel-závodní varianty s plášti do terénu a rozšířenými řídítky.
Specifikace
* Lehký karbonový rám CF3 s geometrií zaměřenou na komfort a pro jisté ovládání
* Shimano 105, 12rychlostní řazení
* Kombinace představce MERIDA EXPERT SL II a řídítek MERIDA EXPERT SL
* Karbonová sedlovka MERIDA
* Pláště Maxxis Re-Fuse 32 mm a kola MERIDA EXPERT SL III
* Podsedlová kapsa s MERIDA multitool
Detailní specifikace
| Rám: | SCULTURA ENDURANCE CF3 II; MAT carbon; 700x35C max./ 700x32C (with fender) max. WHS; 100x12/ 142x12 AST; BB86 BBR |
| Velikosti: | XXS-XS-S-M-L-XL |
| Vidlice: | SCULTURA ENDURANCE CF3 DISC; MAT carbon; 700x35C max. WHS |
| Brzdové páky: | Shimano 105 |
| Brzdy přední: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdy zadní: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdový kotouč přední: | Shimano RT54; 160mm |
| Brzdový kotouč zadní: | Shimano RT54; 160mm |
| Řetěz: | Shimano M6100-12 |
| Chránič převodníku: | |
| Kliky: | Shimano 105 R7100; 50-34 ATC |
| Kliky / Délka | 165 mm-XXS/XS, 170 mm-S/M, 172.5 mm-L/XL |
| Středové složení | Shimano SM-BB71-41B; Pressfit 86.5 |
| Přesmykač: | Shimano 105 |
| Přehazovačka: | Shimano 105; GS |
| Kazeta: | Shimano 105 R7101; 11-34 ATC; 12 GER |
| Hmotnost: | 9,4kg |
| Gripy: | MERIDA ROAD Expert |
| Řídítka: | MERIDA EXPERT SLII; MAT aluminium; 380mm (XXS-XS-S), 400mm (M-L), 420mm (XL) |
| Představec: | MERIDA EXPERT SL 2PII; MAT aluminium; -9 ASD |
| Představec / Délka: | 90 mm-XXS/XS/S, 100 mm-M, 110 mm-L/XL |
| Hlavové složení: | MERIDA TEAM SL (SE-301 neck) |
| Náboj přední: | Shimano HB-TC500; 100x12 WHF; 28 SPH; Centerlock |
| Náboj zadní: | Shimano FH-TC500-HL; 12-142 WHR; 28 SPH; Centerlock |
| Přední osa: | MERIDA EXPERT TR |
| Zadní osa: | MERIDA EXPERT SL; including removable lever; 6/4mm allen key |
| Ráfky: | MERIDA EXPERT SL III; 23 IWR; MAT aluminium; Tubeless ready (tubeless tape and valves not included) |
| Sedlo: | MERIDA COMP SL; 25% recycled material; V-mount |
| Sedlová objímka: | MERIDA EXPERT |
| Sedlovka: | MERIDA EXPERT SL; 27.2 DSP; 0 SSB; Carbon |
| Řazení přední: | Shimano 105 disc |
| Řazení zadní: | Shimano 105 disc |
| Paprsky: | Double Butted Black stainless |
| Plášť přední: | Maxxis RE-FUSE; 700x32C; fold |
| Plášť zadní: | Maxxis RE-FUSE; 700x32C; fold |
| Ostatní: | Disc cooler F/ROLIVE & CONNECTER INSERT*2Protective SleeveMERIDA Multitool with saddlebox |
| Kód produktu | 26SEC40B |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Karbon |
| barva: | fialová |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
UPOZORNĚNÍ:
Pokud je vaše výška postavy na rozmezí dvou velikostí rámů, platí následující pravidlo:
- Pro sportovní jízdu si vyberte menší velikost rámu
- Pokud chcete jezdit s komfortnějším posedem, vyberte si větší velikost rámu
- Pokud používáte odpruženou sedlovku, měli byste z velikosti rámu odečítat přibližně 3cm
Výšku rámu v místě obkročení najdete v tabulce s geometrií rámu na stránce produktu. Pro zobrazení informací klikněte na záložku "geometrie".
CELOODPRUŽENÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
MATTS MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 160 - 167 cm |
| M | 167 - 176 cm |
| L | > 177 cm |
PEVNÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | 187 - 196 cm |
| XXL | > 192 cm |
ROAD RACE
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| 4XS | < 152 cm |
| 3XS | 148 - 157 cm |
| XXS | 153 - 162 cm |
| XS | 158 - 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TRIATLON
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | > 177 cm |
FITNESS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
GRAVEL
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – MISSION CX
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – CYCLO CROSS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TREKKING – CROSSWAY TFS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
E-MOUNTAINBIKES
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
E-TREKKING
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
E-CITY
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 158 cm |
| S | 155 - 165 cm |
| M | 160 - 177 cm |
| L | 168 - 185 cm |
| XL | > 180 cm |
Podobné zboží
Vycházející z geometrie a prvků oceněného karbonového rámu SCULTURA...
Náš cenově dostupný model SCULTURA ENDURANCE s precizně zpracovaným...
Nejdostupnější karbonová verze našeho testovaného a oceněného kola ...
Vychází z geometrie a konstrukčních prvků oceněného karbonového rám...
