- Domů >
- Pánská kola >
- Horská kola >
- Horská kola 27.5 >
- MERIDA BIG.SEVEN 40 Silk Dark Teal(Purple) 2026...
MERIDA BIG.SEVEN 40 Silk Dark Teal(Purple) 2026 vel. S
- Více variant
Skvělé kolo pro začátek MTB jízdy. Agilní 27,5" kola, lehký a odolný hliníkový rám, vzduchová vidlice se zdvihem 120 mm a hydraulické kotoučové brzdy zajišťují výbornou kontrolu na trailu.
Výrobce Merida Kód produktu 26BS400C Ean produktu 2601830
- Zvolte variantu:
-
S
Skladem
MERIDA BIG.SEVEN 40 Silk Dark Teal(Purple) 2026 vel. S
Sexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
XS
Skladem
MERIDA BIG.SEVEN 40 Silk Dark Teal(Purple) 2026 vel. XS
XSexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
XXS
Skladem
MERIDA BIG.SEVEN 40 Silk Dark Teal(Purple) 2026 vel. XXS
XXSexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá
V pátek u Vás doma
| Kód produktu | 26BS400C |
| Ean produktu | 2601830 |
| Počet rychlostí: | 9 rychlostí |
| Výška jezdce: | do 160 cm, 160 - 170 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| ø kol: | 27,5" |
| Materiál rámu: | Hliník |
| barva: | tyrkysová |
| Velikost rámu: | S |
Začni svou MTB cestu s BIG.SEVEN 40. Nový hliníkový rám s agilními 27,5" koly poskytuje lehkou a odolnou základnu. S aktualizovanou geometrií, vzduchovou vidlicí se zdvihem 120 mm je jisté v terénu, 1x9 převodů CUES a hydraulické kotoučové brzdy jsou jednoduché a účinné.
V náročném světě cross-country zůstává klasický hardtail jedním z nejčistších nástrojů pro tento účel. Řada BIG.NINE s 29" koly nabízí volbu karbonového nebo dvou hliníkových rámů pro různé rozpočty. Nejnovější rámy CF karbon a LITE hliník přinášejí moderní geometrii se zvýšenou průchodností rámu a stabilitou ovládání pro náročné tratě. Nabízejí také verze TR připravené na downcountry se zvýšeným zdvihem vidlice, agresivními plášti a teleskopickými sedlovkami. Pro začátečníky je zde BIG.NINE TFS s uvolněnější geometrií a výbavou, která poskytuje skvělou hodnotu a všestrannost na trailu i mimo něj, zatímco modely BIG.SEVEN TFS s 27,5" koly jsou vhodné pro nižší jezdce. Naše klasické XC hardtaily jsou základem nabídky a ukazují obrovské zkušenosti a know-how získané za více než půl století výroby kol. Řada BIG.NINE představuje spojení moderní technologie rámů, důrazu na detaily a řemeslného zpracování, které reprezentuje kvalitu „Made in Taiwan“.
Specifikace
* Hliníkový rám TFS s prostorem pro pláště 2,4"
* Nová geometrie pro jisté ovládání v terénu
* Vzduchová vidlice X-Fusion se zdvihem 120 mm a uzamčením
* Hydraulické kotoučové brzdy Shimano a 1x9 převodů CUES
* Kola MERIDA COMP CC 27,5" a pláště 2,4"
* Komponenty MERIDA včetně řídítek přizpůsobených velikosti rámu
Detailní specifikace
| Rám: | BIG.SEVEN TFS V; MAT aluminum; 29 WHS; 135x9 AST; BSA BBR; Smooth welding |
| Vidlice: | X-Fusion Migo 32 Air; 120 STR; lockout; max. 27.5x2,4" WHS |
| Brzdy přední: | Shimano MT200; hydraulic brake |
| Brzdy zadní: | Shimano MT200; hydraulic brake |
| Brzdový kotouč přední: | Shimano RT10; 160 mm |
| Brzdový kotouč zadní: | Shimano RT10; 160 mm |
| Řetěz: | KMC xGlide |
| Chránič převodníku: | 0 |
| Kliky: | Shimano Cues UT400-1; 32 ATC; MAT Aluminium |
| Kliky / délka | 165mm on all sizes |
| Středové složení | Shimano UN101 LL123 |
| Přesmykač: | 0 |
| Přehazovačka: | Shimano Cues U4000; GS |
| Kazeta: | SunRace U9 CS-U980 9AZ; 11-46 ATC; 9 GER |
| Pedály: | VP VPE 536 |
| Gripy: | MERIDA COMP TR |
| Řídítka: | MERIDA CC; MAT aluminium; 15 RHB; XXS/XS: 700WHB; S: 720 WHB |
| Představec: | MERIDA COMP CC; MAT aluminium; 31.8 DSH; 7 ASD |
| Představec / délka | 50mm |
| Hlavové složení: | FSA NO.55R/57SC/57B |
| Náboj přední: | Shimano TX505; 100x9 WHF; 32 SPH; Centerlock |
| Náboj zadní: | Shimano TX505; 135x9 WHR; 32 SPH; Centerlock |
| Ráfky: | MERIDA COMP CC; 20 IWR; MAT aluminium |
| Sedlo: | MERIDA COMP SL |
| Sedlová objímka | MERIDA COMP QR |
| Sedlovka: | MERIDA COMP CC; MAT aluminium; 30.9 DSP; 0 SSB |
| Řazení přední: | 0 |
| Řazení zadní: | Shimano Cues U4000 |
| Plášť přední: | Kenda Booster; 27.5x2.4" 2nd color option: Booster 27.5x2.4 tanwall |
| Plášť zadní: | Kenda Booster; 27.5x2.4" 2nd color option: Booster 27.5x2.4 tanwall |
| Kód produktu | 26BS400C |
| Ean produktu | 2601830 |
| Počet rychlostí: | 9 rychlostí |
| Výška jezdce: | do 160 cm, 160 - 170 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| ø kol: | 27,5" |
| Materiál rámu: | Hliník |
| barva: | tyrkysová |
| Velikost rámu: | S |
UPOZORNĚNÍ:
Pokud je vaše výška postavy na rozmezí dvou velikostí rámů, platí následující pravidlo:
- Pro sportovní jízdu si vyberte menší velikost rámu
- Pokud chcete jezdit s komfortnějším posedem, vyberte si větší velikost rámu
- Pokud používáte odpruženou sedlovku, měli byste z velikosti rámu odečítat přibližně 3cm
Výšku rámu v místě obkročení najdete v tabulce s geometrií rámu na stránce produktu. Pro zobrazení informací klikněte na záložku "geometrie".
CELOODPRUŽENÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
MATTS MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 160 - 167 cm |
| M | 167 - 176 cm |
| L | > 177 cm |
PEVNÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | 187 - 196 cm |
| XXL | > 192 cm |
ROAD RACE
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| 4XS | < 152 cm |
| 3XS | 148 - 157 cm |
| XXS | 153 - 162 cm |
| XS | 158 - 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TRIATLON
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | > 177 cm |
FITNESS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
GRAVEL
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – MISSION CX
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – CYCLO CROSS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TREKKING – CROSSWAY TFS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
E-MOUNTAINBIKES
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
E-TREKKING
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
E-CITY
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 158 cm |
| S | 155 - 165 cm |
| M | 160 - 177 cm |
| L | 168 - 185 cm |
| XL | > 180 cm |
Podobné zboží
Hliníkový 27,5" hardtail se 100mm vzduchovou odpruženou vidlicí pro...
Připravené horské kolo za skvělou cenu. Agilní 27,5" kola, lehký a ...
Skvělé kolo pro začátek MTB jízdy. Agilní 27,5" kola, lehký a odoln...
S hydraulickými kotoučovými brzdami, jednopřevodníkem, novým hliník...
