- Domů >
- Pánská kola >
- Silniční kola >
- Silniční závodní kola >
- MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel....
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel. L
- Více variant
Náš vstupní model do rodiny rámů SCULTURA. Postavený na lehkém rámu CF3 se stejnou závodně ověřenou geometrií jako REACTO a se solidní sadou komponentů. SCULTURA 4000 je lehká, aerodynamicky efektivní a velmi pohodlná.
Výrobce Merida Kód produktu 26SDC40B Ean produktu 2600475
- Zvolte variantu:
-
XL
nedostupné
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026
XLNáš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá -
L
Skladem
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel. L
Lexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
M
Skladem
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel. M
Mexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
S
Skladem
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel. S
Sexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
XS
nedostupné
MERIDA SCULTURA 4000 Heritage Red(Grey) 2026 vel. XS
XSexterní sklad: Dostupnost neznámá Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá
V úterý u Vás doma
| Kód produktu | 26SDC40B |
| Ean produktu | 2600475 |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Výška jezdce: | 170 - 180 cm, 180 - 190 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Karbon |
| barva: | červená |
| Velikost rámu: | L |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
Postavená na nejnovější, velmi plynulé 12rychlostní sadě Shimano 105 a oceněném karbonovém rámu SCULTURA CF3, SCULTURA 4000 rozhodně není začátečnické kolo v naší řadě SCULTURA. Stejně jako její větší sourozenci kombinuje dlouhý seznam aerodynamických prvků a závodně ověřenou geometrii z rodiny REACTO s nízkou hmotností a špičkovým komfortem, čímž vzniká téměř neporazitelný balíček.
Pátá generace našeho lehkého závodního kola spojuje vynikající ovladatelnost s vyšším komfortem a ještě aerodynamičtějším rámem. Díky vybraným aero prvkům z našeho testovaného a oceněného aero kola REACTO je SCULTURA nejvíce aerodynamickou verzí vůbec. Přitom zůstává věrná nízké hmotnosti, agilnosti a komfortu jezdce – tyto faktory posouvá ještě dál, což ocenil Cycling Weekly titulem „Best Value Race Bike of the Year 2024“. SCULTURA nabízí výjimečnou pružnost rámu a špičkový komfort, který pomáhá udržet tělo svěží pro závěrečný sprint nebo stoupání. K dispozici jsou verze s karbonovými rámy CF5 a CF3, obě sdílející geometrii osvědčenou ve World Tour s REACTO. Naše klasické silniční kolo tak kombinuje vynikající komfort s bleskovou akcelerací a špičkovou schopností stoupání.
Specifikace
* Lehký karbonový rám CF3 (cca 997 g, velikost M) se závodně ověřenou geometrií identickou s REACTO
* Shimano 105 12-rychlostní sada
* Představec MERIDA EXPERT SL II
* Řídítka MERIDA EXPERT SL
* Kola MERIDA EXPERT SL
* Karbonová sedlovka MERIDA EXPERT CC a technologie DISC COOLER
Detailní specifikace
| Rám: | SCULTURA CF3 V; MAT carbon; 700x30C max. WHS; 100x12/ 142x12 AST; Pressfit 86,5 |
| Velikosti: | 3S-XXS-XS-S-M-L-XL |
| Vidlice: | SCULTURA CF3 disc; MAT carbon; 700x30C max. WHS |
| Brzdové páky: | Shimano 105 |
| Brzdy přední: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdy zadní: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdový kotouč přední: | Shimano RT54; 160mm |
| Brzdový kotouč zadní: | Shimano RT54; 160mm |
| Řetěz: | Shimano M6100-12 |
| Chránič převodníku: | |
| Kliky: | Shimano 105 R7100; 50-34 ATC |
| Kliky / Délka | 160 mm-3S, 165 mm-XXS/XS, 170 mm-S/M, 172.5 mm-L/XL |
| Středové složení | Shimano SM-BB71-41B; Pressfit 86.5 |
| Přesmykač: | Shimano 105 |
| Přehazovačka: | Shimano 105; GS |
| Kazeta: | Shimano 105 R7101; 11-34 ATC; 12 GER |
| Hmotnost: | 8,5kg |
| Gripy: | MERIDA ROAD Expert |
| Řídítka: | MERIDA EXPERT SLII; MAT aluminium; 380mm (3S-XXS-XS-S); 400mm (M-L); 420mm (XL) |
| Představec: | FSA SMR-II; MAT aluminium; -10 |
| Představec / Délka: | 90 mm-3S/XXS/XS, 100 mm-S, 110 mm-M/L, 120 mm-XL |
| Hlavové složení: | FSA ACR |
| Náboj přední: | Shimano HB-TC500; 100x12 WHF; 28 SPH; Centerlock |
| Náboj zadní: | Shimano FH-TC500-HL; 12-142 WHR; 28 SPH; Centerlock |
| Přední osa: | MERIDA EXPERT SL |
| Zadní osa: | MERIDA EXPERT SL; including removable lever; 6/4mm allen key |
| Ráfky: | MERIDA EXPERT SL; 17 IWR; 22 HRI; MAT aluminium |
| Sedlo: | MERIDA EXPERT SL; 6% recycled and 23% nature material; V-mount; incl. MERIDA minitool |
| Sedlová objímka: | MERIDA EXPERT |
| Sedlovka: | MERIDA EXPERT SL; 27.2 DSP; 0 SSB; Carbon |
| Řazení přední: | Shimano 105 disc |
| Řazení zadní: | Shimano 105 disc |
| Paprsky: | Double Butted Black stainless |
| Plášť přední: | Continental Grand Prix; 700x28C; fold |
| Plášť zadní: | Continental Grand Prix; 700x28C; fold |
| Ostatní: | Disc cooler F/ROLIVE & CONNECTER INSERT*2Protective SleeveMERIDA Multitool with saddlebox |
| Kód produktu | 26SDC40B |
| Ean produktu | 2600475 |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Výška jezdce: | 170 - 180 cm, 180 - 190 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Karbon |
| barva: | červená |
| Velikost rámu: | L |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
UPOZORNĚNÍ:
Pokud je vaše výška postavy na rozmezí dvou velikostí rámů, platí následující pravidlo:
- Pro sportovní jízdu si vyberte menší velikost rámu
- Pokud chcete jezdit s komfortnějším posedem, vyberte si větší velikost rámu
- Pokud používáte odpruženou sedlovku, měli byste z velikosti rámu odečítat přibližně 3cm
Výšku rámu v místě obkročení najdete v tabulce s geometrií rámu na stránce produktu. Pro zobrazení informací klikněte na záložku "geometrie".
CELOODPRUŽENÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
MATTS MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 160 - 167 cm |
| M | 167 - 176 cm |
| L | > 177 cm |
PEVNÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | 187 - 196 cm |
| XXL | > 192 cm |
ROAD RACE
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| 4XS | < 152 cm |
| 3XS | 148 - 157 cm |
| XXS | 153 - 162 cm |
| XS | 158 - 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TRIATLON
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | > 177 cm |
FITNESS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
GRAVEL
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – MISSION CX
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – CYCLO CROSS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TREKKING – CROSSWAY TFS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
E-MOUNTAINBIKES
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
E-TREKKING
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
E-CITY
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 158 cm |
| S | 155 - 165 cm |
| M | 160 - 177 cm |
| L | 168 - 185 cm |
| XL | > 180 cm |
Podobné zboží
Nejnovější elektronické řazení Shimano 105 Di2 v kombinaci se špičk...
Ve spojení s naším karbonovým rámem a elektronickou sadou Shimano D...
Náš vstupní model do rodiny SCULTURA. Postavený na lehkém rámu CF3 ...
S lehkým karbonovým rámem CF3 a závodní geometrií je REACTO 4000 sk...
