- Domů >
- Pánská kola >
- Silniční kola >
- Silniční pohodlná kola >
- MERIDA SCULTURA ENDURANCE 400 Silk Fog Green(Silver)...
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 400 Silk Fog Green(Silver) 2026 vel. M
- Více variant
Vycházející z geometrie a prvků oceněného karbonového rámu SCULTURA ENDURANCE nabízí hliníkový SCULTURA ENDURANCE 400 jednu z nejvýhodnějších možností, jak si užít zážitek z ENDURANCE. Kolo doplňují kvalitní komponenty Shimano 105.
Výrobce Merida Kód produktu 26SEA40B Ean produktu 2600550
- Zvolte variantu:
-
L
Skladem
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 400 Silk Fog Green(Silver) 2026 vel. L
Lexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá -
M
Skladem
MERIDA SCULTURA ENDURANCE 400 Silk Fog Green(Silver) 2026 vel. M
Mexterní sklad: Poslední kus Náš centrální sklad (H.Počernice): Dostupnost neznámá Čakovice: Dostupnost neznámá Horní Počernice: Dostupnost neznámá
V pondělí u Vás doma
| Kód produktu | 26SEA40B |
| Ean produktu | 2600550 |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Výška jezdce: | 160 - 170 cm, 170 - 180 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Hliník |
| barva: | zelená |
| Velikost rámu: | M |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
Náš model SCULTURA ENDURANCE 400 má hliníkový rám 6066 se stejnou geometrií jako testovaný a oceněný karbonový rám CF3. Cenově dostupnější a precizně zpracovaný rám přináší řadu ENDURANCE širšímu okruhu cyklistů, přitom si zachovává elegantní design karbonových modelů.
SCULTURA ENDURANCE je ideální volbou pro cyklisty zaměřené spíše na pohodovou jízdu, kteří chtějí trávit dlouhé hodiny v sedle s maximálním komfortem a uvolněnou pozicí. Široké pláště zajišťují dostatek pohodlí i na rozbitých okreskách, zatímco delší hlavová trubka poskytuje vzpřímenější posed. Model si okamžitě získal mezinárodní cyklistický tisk a kromě ocenění „komfort“ od RennRad obdržel i řadu pochval jako „vynikající pohodlí“, „jistota v ovládání“, „živý projev“ a „radost z jízdy“ od médií jako Gran Fondo, Cyclingnews, Cyclingtips či Road.cc. Oproti klasické SCULTUŘE nabízí ENDURANCE více na komfort orientovanou geometrii, větší prostor pro pláště a integraci nejnovějších standardů. Stojí tak mezi silniční SCULTUROU na jedné straně a gravel/adventure modelem SILEX na straně druhé, přičemž řada SCULTURA ENDURANCE GR přináší gravel-závodní varianty s plášti do terénu a rozšířenými řídítky.
Specifikace
* Lehký hliníkový rám s geometrií zaměřenou na komfort pro jisté ovládání
* Řazení Shimano 105 12
* Kola MERIDA EXPERT SL III
* Celokarbonová vidlice
* Integrované vedení kabeláže WIRE PORT
* Hliníková sedlovka
Detailní specifikace
| Rám: | SCULTURA ENDURANCE LITE; MAT aluminium; 700x35C max./ 700x32C (with fender) max. WHS; 100x12/ 142x12 AST; BB86 BBR |
| Velikosti: | 4S-3S-XXS-XS-S-M-L-XL |
| Vidlice: | SCULTURA ENDURANCE CF3 DISC; MAT carbon; 700x35C max. WHS |
| Brzdové páky: | Shimano 105 |
| Brzdy přední: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdy zadní: | Shimano 105; Hydraulic disc |
| Brzdový kotouč přední: | Shimano RT54; 160mm |
| Brzdový kotouč zadní: | Shimano RT54; 160mm |
| Řetěz: | Shimano M6100-12 |
| Chránič převodníku: | |
| Kliky: | Shimano 105 R7100; 50-34 ATC |
| Kliky / Délka | 160 mm-4S/3S, 165 mm-XXS/XS, 170 mm-S/M, 172.5 mm-L/XL |
| Středové složení | Shimano SM-BB71-41B; Pressfit 86.5 |
| Přesmykač: | Shimano 105 |
| Přehazovačka: | Shimano 105; GS |
| Kazeta: | Shimano 105 R7101; 11-34 ATC; 12 GER |
| Hmotnost: | 9,6kg |
| Gripy: | MERIDA ROAD Expert |
| Řídítka: | MERIDA EXPERT SLII; MAT aluminium; 380mm (4S-3S-XXS-XS-S), 400mm (M-L), 420mm (XL) |
| Představec: | MERIDA TEAM CC III; MAT aluminium; 31.8 DSH; -6 ASD |
| Představec / Délka: | 80 mm-4S/3S, 90 mm-XXS/XS/S, 100 mm-M, 110 mm-L/XL |
| Hlavové složení: | Acros ICR MERIDA EXTERNAL neck w/diecast splitring |
| Náboj přední: | Shimano HB-TC500; 100x12 WHF; 28 SPH; Centerlock |
| Náboj zadní: | Shimano FH-TC500-HL; 12-142 WHR; 28 SPH; Centerlock |
| Přední osa: | MERIDA EXPERT TR |
| Zadní osa: | MERIDA EXPERT SL; including removable lever; 6/4mm allen key |
| Ráfky: | MERIDA EXPERT SL III; 23 IWR; MAT aluminium; Tubeless ready (tubeless tape and valves not included) |
| Sedlo: | MERIDA COMP SL; 25% recycled material; V-mount |
| Sedlová objímka: | MERIDA EXPERT |
| Sedlovka: | MERIDA COMP CC; 27.2 DSP; 0 SSB; MAT aluminium |
| Řazení přední: | Shimano 105 disc |
| Řazení zadní: | Shimano 105 disc |
| Paprsky: | Double Butted Black stainless |
| Plášť přední: | Maxxis Detonator; 700x32C; fold |
| Plášť zadní: | Maxxis Detonator; 700x32C; fold |
| Ostatní: | Disc cooler FOLIVE & CONNECTER INSERT*2Protective Sleeve |
| Kód produktu | 26SEA40B |
| Ean produktu | 2600550 |
| Počet rychlostí: | 12 rychlostí |
| Výška jezdce: | 160 - 170 cm, 170 - 180 cm |
| Rok výroby: | 2026 |
| Materiál rámu: | Hliník |
| barva: | zelená |
| Velikost rámu: | M |
| Typ brzd: | kotoučová hydraulická |
UPOZORNĚNÍ:
Pokud je vaše výška postavy na rozmezí dvou velikostí rámů, platí následující pravidlo:
- Pro sportovní jízdu si vyberte menší velikost rámu
- Pokud chcete jezdit s komfortnějším posedem, vyberte si větší velikost rámu
- Pokud používáte odpruženou sedlovku, měli byste z velikosti rámu odečítat přibližně 3cm
Výšku rámu v místě obkročení najdete v tabulce s geometrií rámu na stránce produktu. Pro zobrazení informací klikněte na záložku "geometrie".
CELOODPRUŽENÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
MATTS MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 160 - 167 cm |
| M | 167 - 176 cm |
| L | > 177 cm |
PEVNÁ MTB
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | 187 - 196 cm |
| XXL | > 192 cm |
ROAD RACE
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| 4XS | < 152 cm |
| 3XS | 148 - 157 cm |
| XXS | 153 - 162 cm |
| XS | 158 - 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TRIATLON
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| S | < 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | > 177 cm |
FITNESS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
GRAVEL
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – MISSION CX
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 165 - 177 cm |
| M | 173 - 185 cm |
| L | 181 - 192 cm |
| XL | > 188 cm |
CYCLOCROSS – CYCLO CROSS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 167 cm |
| S | 163 - 172 cm |
| S/M | 168 - 177 cm |
| M/L | 173 - 182 cm |
| L | 178 - 187 cm |
| XL | > 183 cm |
TREKKING – CROSSWAY TFS
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
TREKKING – CROSSWAY SPEED / DT L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 153 cm |
| XS | 150 - 159 cm |
| S/M | 155 - 167 cm |
| M/L | 168 - 183 cm |
| L | 175 - 189 cm |
| XL | 184 - 195 cm |
| XXL | > 190 cm |
CITY – CROSSWAY URBAN L
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XXS | < 149 cm |
| XS | 145 - 154 cm |
| S | 150 - 164 cm |
| M | 160 - 174 cm |
| L | > 165 cm |
E-MOUNTAINBIKES
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 163 cm |
| S | 157 - 173 cm |
| M | 167 - 183 cm |
| L | 177 - 190 cm |
| XL | > 187 cm |
E-TREKKING
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 160 cm |
| S | 155 - 170 cm |
| M | 161 - 180 cm |
| L | 171 - 190 cm |
| XL | > 185 cm |
E-CITY
| VELIKOST RÁMU | VÝŠKA POSTAVY |
| XS | < 158 cm |
| S | 155 - 165 cm |
| M | 160 - 177 cm |
| L | 168 - 185 cm |
| XL | > 180 cm |
Podobné zboží
Náš vysoce kvalitní gravel racer spojuje hliníkový rám a karbonovou...
Naše základní kolo SCULTURA ENDURANCE s novým krásně zpracovaným hl...
Náš cenově dostupný model SCULTURA ENDURANCE s precizně zpracovaným...
Vychází z geometrie a konstrukčních prvků oceněného karbonového rám...
